Potrebujete poradiť? Zavolajte Lucii +420 800 77 99 77 Po-Pia, 8-16h
Lucie
Funkcie
Napojenie na dodávateľov

Napojenie na dodávateľov

Využite Xemel ako nástroj pre správu dodávateľských feedov a produktov.
 • Dáta dodávateľov zlúčime a pripravíme na import do vášho e-shopu.
 • Informácie o produktoch si kedykoľvek jednoducho upravíte, alebo to necháte na nás.

Prečo si vybrať Xemel?

check Rýchle
a cenovo
dostupné riešenie
check Napojenie
neobmedzeného počtu
dodávateľov
check Úprava,
produktových informácií
k dispozícii 24/7
check Kvalitné
produktové dáta

vo vašom e-shope
check Automatická
aktualizácia

produktov
check Import vybraných
produktov

do e-shopu

Ako napojenie na dodávateľa funguje

Ako funguje napojenie e-shopu na dodávateľov
1

Import dát dodávateľov
do Xemelu

Tento krok pripravíme za vás. Na začiatku spolupráce od vás budeme potrebovať dodávateľské dáta. Pre váš biznis je dôležité do e-shopu importovať kvalitné a kompletné informácie o produktoch. Preto čím viac dát od dodávateľov nám poskytnete, tým lepšie. Z viacerých zdrojov produktových dát totiž vytvoríme najkvalitnejšie feedy s tým správnym obsahom.
 • Čím viac zdrojov dodávateľských dát, tým lepšie.
 • Dáta od dodávateľov môžu byť v rôznych formátoch.
 • Podporujeme formáty XML, CSV (vrátane Google Sheet).
Po dohode s vami zo zdrojov dodávateľských dát vyberieme všetky cenné produktové informácie, s ktorými budete chcieť ďalej pracovať. Následne dáta od rôznych dodávateľov pretvoríme do jednotnej štruktúry – takej, ktorú podporuje vaše e-shopové riešenie.
2

Výber produktov
a úprava produktových informácií

Keď už sú dáta dodávateľov importované do Xemelu, môžete kedykoľvek sami upravovať informácie pri jednotlivých produktoch. Alebo môžete úpravy nechať kompletne na tíme našich špecialistov. Zmyslom úprav je vytvoriť feed s dátami dodávateľov plný kvalitných informácií, aby vo vašom e-shope zákazníci našli všetko, čo potrebujú na výber toho správneho produktu a nákupu.

Nejčastější typy úprav

 • Výber produktov
  Vyberte len tie produkty, ktoré chcete importovať do e-shopu. Napríklad podľa kategórie, maržovosti, dodacej lehoty.
 • Párovanie kategórií
  Párujte kategórie dodávateľov na strom kategórií vášho e-shopu.
 • Názvy produktov
  Zjednoťte názvy produktov podľa štandardu vášho e-shopu. Doplňte do názvu napríklad výrobcu alebo parametre, skrátka čokoľvek potrebujete.
3

Napojenie dodávateľov
do e-shopu

Váš feed s dátami všetkých dodávateľov je teraz pripravený v správnej štruktúre a obsahuje produktové informácie v podobe, v akej ich potrebujete. Teraz už hotový feed stačí naimportovať do e-shopu. Výsledný feed máte k dispozícii v administrácii Xemela, stačí skopírovať jeho URL a nasadiť do e-shopu.
 • Dodatočné úpravy
  Výsledný dodávateľský feed môžete v rozhraní Xemela kedykoľvek ďalej upravovať (alebo využiť kapacity našich špecialistov). Dodávateľský feed sa automaticky aktualizuje štandardne každých 45 minút. Frekvencia aktualizácie sa však dá nastaviť podľa vašej potreby.
 • Pridanie/Odobranie dodávateľa
  Pokiaľ chcete niektorého dodávateľa vypnúť, je to otázka pár klikov. Naopak, pokiaľ by ste v budúcnosti chceli napojiť nového dodávateľa, bez problémov pridáme jeho dáta do už vytvorenej štruktúry.
 • Separátny skladový feed
  Niektoré e-shopové riešenia umožňujú nahrávať skladové dáta v oddelenom feede. Ak je to váš prípad, môžeme v Xemeli vytvoriť aj separátny skladový feed. Položky na sklade sa často menia, preto niektoré e-shopy volia pri skladovom feede častejšiu aktualizáciu dát, než pri feede s produktovými dátami.

Cena napojenia e-shopu na dodávateľov

Cena sa skladá z jednorázového poplatku a mesačného paušálu.
Jednorázový poplatok Mesačný paušál
Jednorázový vstupný poplatok za spojenie všetkých zdrojov dát od dodávateľov a vytvorenie štruktúry dodávateľského feedu pre váš e-shop. Mesačný paušál za používanie nástroja Xemel, v ktorom si dáta kedykoľvek podľa potreby upravíte. Xemel dáta pravidelne automaticky aktualizuje.
Jednorazový poplatok sa odvíja od:
 • počtu dodávateľov
 • kvality vstupných dát od dodávateľov, teda náročnosti
 • veľkosti feedov
Mesačný paušál sa odvíja od:
 • počtu produktov vo výstupnom feede (platíte za produkty, ktoré skutočne importujete do e-shopu)
 • frekvencie aktualizácie feedu
Hodinová sadzba je:
60 €
bez DPH
Cena paušálu:
od 12 € mesačne
do 10 000 produktov
Kompletný cenník za mesačnú tarifu
Cena sa skladá z jednorázového poplatku a mesačného paušálu.
Jednorázový poplatok
Jednorázový vstupný poplatok za spojenie všetkých zdrojov dát od dodávateľov a vytvorenie štruktúry dodávateľského feedu pre váš e-shop.
Jednorazový poplatok sa odvíja od:
 • počtu dodávateľov
 • kvality vstupných dát od dodávateľov, teda náročnosti
 • veľkosti feedov
Hodinová sadzba je:
60 €
bez DPH
Mesačný paušál
Mesačný paušál za používanie nástroja Xemel, v ktorom si dáta kedykoľvek podľa potreby upravíte. Xemel dáta pravidelne automaticky aktualizuje.
Mesačný paušál sa odvíja od:
 • počtu produktov vo výstupnom feede (platíte za produkty, ktoré skutočne importujete do e-shopu)
 • frekvencie aktualizácie feedu
Cena paušálu:
od 12 € mesačne
do 10 000 produktov
Kompletný cenník
za mesačnú tarifu
Prečo som si vybral Xemel
Od začiatku projektu GREJT sme hľadali riešenie, ktoré by nám pomohlo spracovať množstvo informácií, a teda množstvo feedov v čo najkratšom čase. Xemel ako nástroj nám plne vyhovuje nie len svojou rýchlosťou, ale aj jednoduchým a príjemným užívateľským prostredím, prostredníctvom ktorého môžeme feedy sami upravovať a prispôsobiť ich potrebám nášho e-shopu. Napriek tomu, že naše požiadavky nie sú vždy jednoduché, keďže často je napojenie na dodávateľov dosť zložité, rovnako ako nasledovná práca s feedmi, tím Xemelu vždy dokázal vytvoriť riešenie na mieru aj s pridanou hodnotou. Dôležité bolo pre nás taktiež napojenie na Kaufland Marketplace, ktoré tím Xemelu zvládol naozaj rýchlo a jednoducho. Vo výsledku je Xemel jeden zo základných kameňov, ktorý zabezpečuje rast a potenciál e-shopu GREJT.
Radovan Cifra, CEO [ GREJT ]
Radovan Cifra
Prečo som si vybral Xemel
Na Xemelu nás zaujala jeho rychlost a množství zpracovaných položek za danou cenu. Proto jsme přešli od konkurence a nyní zpracováváme stovky výstupních feedů pro desítky našich e-shopů. Ty můžeme libovolně přizpůsobovat našim potřebám bez nutnosti zásahů našeho vývojového týmu nebo administátorů. U některých feedů se často mění ceny a i díky tomu, že nám Xemel umožňuje aktualizaci feedů každých 20 minut, je tohle možné dělat automaticky. Kromě našeho hlavního segmentu kontaktních čoček tak můžeme pracovat jinak s kategorií dioptrických brýlí, přizpůsobovat si segment slunečních brýlí v sezóně nebo daný feed přizpůsobit konkrétní platformě, pro kterou je určený, vypínáním a zapínáním položek. Xemel určitě můžu doporučit každému, kdo potřebuje spravovat větší množství feedů.
Jan Jelínek, CMO [ Alensa ]
Jan Jelínek
Prečo som si vybral Xemel
Nástroj Xemel nám vyhovuje svou skvělou jednoduchostí. Úpravy ve feedech dokážeme dělat sami už na úrovni marketingu bez potřeby zásahu programátora. ZOOT je největší český e-shop s módou, který nabízí více než milion módních kousků předních světových značek.
Milan Polák, CEO [ ZOOT ]
Milan Polák
Prečo som si vybral Xemel
Náš systém generuje speciální feed vlastní struktury. V Xemelu však nebyl problém feed zpracovat a upravit pro potřeby jednotlivých srovnávačů. Byli schopni nám vytvořit balíček „na míru“, v rámci kterého se starají o naše feedy. Spolupráci s Xemelem si velmi chválíme. Xemel tým řeší naše požadavky rychle a spolehlivě. Naše feedy jsou kvalitní a zaručují nám efektivní inzerci na zbožových srovnávačích jak v Česku, tak v zahraničí.
Jan Bartoš, Webshop Manager [ HORNBACH ]
Jan Bartoš
Prečo som si vybral Xemel
Xemel nám pomáhá s úpravou feedů k napojení na marketplace jako je Kaufland nebo Emag. Také nám pomáhají upravovat a slučovat feedy pro naše B2B partnery. Tyto úpravy jsou pro nás klíčové k dalšímu růstu obchodních příležitostí. Naše spolupráce je naprosto bezproblémová. Na tým Xemelu je spolehnutí a máme jistotu, že nám vždy pomohou.
Josef Pelikán, CSO [ VUCH ]
Josef Pelikán
Prečo som si vybral Xemel
Vzhledem k tomu, že náš e-shopový systém Simplia neumožňuje vytváření vlastních feedů a úpravu těch stávajících, je pro nás Xemel velkou pomocí a skvělým řešením pro náš rozvoj. Díky němu a hlavně i zaměstnancům Xemelu máme feedy vytvořené tak, jak potřebujeme. S každým problémem nebo potřebou se mohu na tým Xemelu s důvěrou obrátit. Vždy vymyslí řešení. Nejde u nich neexistuje. Za skvělé považuji i možnost spojovat více feedů dohromady a vytvářet tak jeden naprosto komplexní výstupní feed. Díky funkcím Xemelu pro nás není problém rozšiřovat prodej na další i mezinárodní prodejní platformy. Xemel všem doporučuji.
Kateřina Achrer, COO [ POPRON ]
Jan Bartoš
Prečo som si vybral Xemel
Se službami Xemelu jsme velmi spokojeni. Díky Xemelu máme zajištěno napojení dodavatelských dat do e-shopů na platformě Upgates i do našich propojovacích aplikací. Pravidelně odebíráme servisní hodiny a můžeme tak veškerou správu feedů přenechat přímo na Xemel týmu, což je kooperace, která nám maximálně vyhovuje. Můžeme tak úpravy ve feedech přenechat odborníkům v jejich aplikaci a sami čas věnovat tam, kde potřebujeme.
Kamil Kopecký, E-shop konzultant [ SniperDesign ]
Kamil Kopecký

Čo vás najčastejšie zaujíma?

 • Budete potrebovať prístup do administrácie môjho e-shopu?
  Prístup do administrácie vášho e-shopu nepotrebujeme. Dostanete od nás k dispozícii URL výsledného feedu s upravenými dátami všetkých dodávateľov v štruktúre, ktorú vyžaduje váš e-shop. Tento feed potom jednoducho sami importujete do vášho e-shopu.
 • Koľko dodávateľov môžem napojiť naraz?
  Neexistuje žiadny limit na počet dodávateľov. Pomocou Xemela do e-shopu napojíte všetkých dodávateľov, ktorých potrebujete.
 • Ako často dochádza k aktualizácii dát?
  K aktualizácii produktových dát na strane Xemela dochádza štandardne každých 45 minút. Frekvenciu je možné zvýšiť aj znížiť tak, ako potrebujete. Pokiaľ si prajete zmeniť frekvenciu aktualizácie dát, napíšte nám prosím na info@xemel.cz.
 • Paušál v podobe mesačného poplatku platím len za produkty, ktoré nakoniec importujem do e-shopu?
  Áno, platíte len za počet produktov vo výslednom feede, ktorý importujete do e-shopu. Cena začína na 12 € mesačne za až 10 000 produktov, viď. cenník.
 • Napojíte dodávateľov aj na moje e-shopové riešenie?
  Dodávateľov bežne napájame na e-shopy, ktoré bežia na platforme Shoptet, Upgates a Eshop-rychlo. Pokiaľ máte iného poskytovateľa e-shopového riešenia, napíšte nám nezáväzný záujem na info@xemel.cz. Pozrime sa na špecifikáciu vášho e-shopového riešenia a s vysokou pravdepodobnosťou pomôžeme s napojením na dodávateľov aj vám.
 • Kedy začnem za Xemel platiť?
  Najprv sa dohodneme na spolupráci a po schválení cenovej ponuky zaplatíte jednorazový vstupný poplatok. My následne pripravíme štruktúru dodávateľského feedu pre váš e-shop. Pravidelný mesačný paušálny poplatok začínate platiť až nasledujúci mesiac.

Máte záujem o napojenie na dodávateľov?

Kontaktujte nás.
Pripravíme cenovú ponuku a dohodneme sa spolu na detailoch.